Doprava od 35 Kč, při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma, 60 524 titulů skladem, více než 2 900 výdejních míst.

Jazykové studium

Jak na učebnice a pomůcky při studiu jazyka

 

Určitě to znáte: nové zaměstnání, nové požadavky a všude chtějí alespoň angličtinu nebo jiný jazyk na komunikační úrovni. Pokud Vám zaměstnavatel rovnou nezajistí jazykový kurz, je to vlastně na Vás, a tak stojíte před výběrem té správné jazykové školy, která používá ty správné pomůcky a kde umí lektor opravdu nadchnout svým výkladem. Často si ale kvůli časovým možnostem tolik vybírat nemůžete, a tak je nutné se spokojit s časově odpovídajícím kurzem a doufat, že lektor bude OK a že učebnice nebude nepřehledná snůška složitých frází. Proto je dobré se na první lekci lektora zeptat, proč používá právě danou učebnici a v čem je zrovna tato učebnice ta pravá. Určitě to nejsou zbytečné otázky - vždyť právě s touto učebnicí budete pracovat následujících několik měsíců, a pokud je to učebnice opravdu dobrá, budete se k ní rádi vracet i v budoucnu.

Jak ušetřit při studiu jazyků

Pokud chcete ušetřit, je dobrou strategií zakoupit kvalitní učebnici pro samouky a jako doplněk využít internetové zdroje výukových materiálů. Nicméně samostudium vyžaduje obrovskou motivaci a málokdo vydrží studovat sám dlouhodobě a bez zpětné vazby; vynaložený čas pak přijde nazmar. Proto je dobré doplňovat samostudium alespoň konverzačními kurzy, kde nejen procvičíte mluvenou složku jazyka, ale získáte další motivaci pro samostudium.

 

Pokud ale k udržení studijní morálky potřebujete spíše termíny a lektora, který by Vás tlačil dál, můžete si zkusit najít kurz ve slevě. Na portálu Slevykurzu.cz nabízí jazykové školy standardní kurzy angličtiny, kurzy němčiny i ostatních jazyků za zvýhodněnou cenu. Jedná se většinou o místa v kurzech, která se nezaplnila. Škola chce mít samozřejmě plnou kapacitu a poté inzeruje své kurzy za příznivější cenu. Do spousty nezaplněných kurzů se také dá přiskočit i po jejich započetí. Sice přijdete o několik hodin, ale o to větší dostanete slevu. Nemusíte se bát, že byste nestíhali – do obrazu se na jazykových kurzech dostanete velmi rychle.

 

Ať se rozhodnete jakkoli, rozhodně se nevyplatí šetřit na učebnici – může Vám vydržet mnoho let a pokud vyberete správně, můžete se k ní vracet k jakémukoli oživení znalostí.

 

Angličtina na jednom webu

Databázi materiálů pro výuku angličtiny a další internetové zdroje pro studium angličtiny naleznete na portálu Angličtina online. Lektoři angličtiny a překladatelé angličtiny dali dohromady recenze webů, které pomohou studentům s procvičováním angličtiny - vybere si zde opravdu každý, aniž by musel dlouze vyhledávat a testovat různé weby. Na své si zde přijdou i zákazníci, kteří potřebují překlady angličtiny - web obsahuje i překladatelskou databázi.

 

Němčina na jednom webu

Pro zájemce o němčinu je tu také Němčina online. Stejně jako na webu o angličtině, i zde je rozcestník, který Vás dovede k mnoha webům zaměřeným na výuku němčiny, a pro zájemce o překlady němčiny je zde opět databáze překladatelů německého jazyka.

 

Další oblíbené jazyky

Ze světových jazyků jsou pro Vás připraveny portály Francouzština online, Španělština online a Italština online. Stejně jako u výše zmíněných webů jsou zde vybrány odkazy na výukové materiály, recenze jazykových webů, medailonky překladatelů i jazykových lektorů. Na těchto jazykových portálech si vybere opravdu každý.

Překlady a tlumočení

Profesionální i amatérští zájemci o překlady a tlumočení určitě věnují pozornost hlavně slovníkům. V současné době se ustupuje od papírových slovníků směrem k elektronickým, ale řada lidí zůstává stále věrná klasice. Větší nakladatelé proto vydávají zpravidla obě verze. Překladač Googlu zatím pořádný výkladový slovník nenahradí. Profesionální překladatelé (zvláště překladatel angličtiny a překladatel němčiny) často sahají po programech pro překladatele, které ovšem nemají s elektronickými slovníky moc společného a jde spíše o překladové paměti a terminologické databáze pro zachování konzistence zvláště technických překladů. Zkrátka nástroj pro profíky.